YENİLENEBİLİR  ENERJİLER

yenilenebilir-enerji-4Küresel  ısınmanın  etkileri yenilebilir kaynakların önemini arttırmıştır. Bunlardan en  önemlisi GÜNEŞ ENERJİSİ  sistemleridir . Bu sistemdeki gelişmeler güneş enerji sistemlerinin önümüzdeki dönemlerde önemini daha da arttıracağını  göstermektedir.  BUDERUS  GÜNEŞ  KOLLEKTÖRLERİ ; yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan yenilebilir enerjilerden biri olan güneş enerjisi  sistemini kullanarak,  sıcak su ve ısıtma desteği sağlar. Aynı zamanda  ISI  POMPALARI  ile  kombine edilerek enerjinin en etkin şekilde kullanılmasına olanak tanır. Bu entegre sistemler ile,  hem kullanım suyu , hem mekan ısıtması ve hem de soğutma ihtiyacı  karşılanmaktadır.

buderus_gunes_enerji

Güneş kolektörleri ile kullanım suyu, mekan ve havuz ısıtmasına destek verecek her türlü çatı ve çepheye uyumlu bir şekilde doğal dolaşımlı veya kapalı devre kullanım suyu ısıtma sistemleri ,vakum  tüplü açık veya kapalı kullanım suyu ısıtma sistemleri oluşturulur.

gunes_enerji_sistemleri_6

Buderus  Düzlemsel Güneş Kolektörleri  %8’e  varan çok yüksek verimlere ulaşmaktadır.  Buderus  boylerler ile çift kat termoglasür kaplama ile kullanım suyu en hijyen seviyesinde depolanmaktadır. Kurulacak  güneş enerji sistemlerinin  uzun ömürlü ve tüm çalışma süresi boyunca  yüksek verimli olmasında en önemli paylardan biri , sistemle  beraber geliştirilmiş bir otomatik kontrol sistemidir.  Akıllı sistemler ile akıllı çözümler üretmek gereklidir.